Szyby do okien Akcesoria Dekorplast

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone to techniczne określenie szyb termoizolacyjnych, składających się z dwóch lub więcej tafli szkła, oddzielonych hermetycznie zamkniętą przestrzenią międzyszybową, zwaną komorą. Całość jest otoczona ramką dystansową. Szyby zespolone charakteryzują się doskonałą szczelnością. W miejscach łączenia tafli z ramką dystansową używa się specjalnych materiałów klejąco-uszczelniających, które zapewniają stabilność konstrukcji oraz skuteczną izolację od czynników zewnętrznych.

Szyby do okien - Akcesoria Dekorplast - wizualizacja
Szyby dźwiękochłonne - wizualizacja

Szyby dźwiękochłonne

Aby zapewnić właściwy komfort lub nawet zamieszkanie w danym miejscu, konieczne jest ograniczenie poziomu hałasu. Ochrona przed hałasem jest niezbędna tam, gdzie niemożliwe jest usunięcie źródła dźwięku. W takich sytuacjach używa się szyb dźwiękochłonnych. Zestawy dźwiękochłonne opierają się na asymetrycznej budowie szyb, elastycznych połączeniach oraz zastosowaniu gazów tłumiących w przestrzeni między szybami. Wybierając odpowiednie izolacje dźwiękową, należy zawsze określić źródło hałasu.

Szyby przeciwsłoneczne - wizualizacja

Szyby przeciwsłoneczne

W szybach zespolonych zwykle używa się szkieł przeciwsłonecznych. Ich głównym celem jest redukcja ilości przenikającej energii słonecznej, chroniąc tym samym pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Dodatkową zaletą w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań jest zmniejszenie kosztów klimatyzacji. Szkła przeciwsłoneczne można podzielić na dwie grupy: absorpcyjne i refleksyjne. Ze względu na wygląd, sposób produkcji i zasadę działania wyróżniamy:

Szkło barwione w masie ( absorpcyjne )

Podstawowym rozwiązaniem jest użycie szkła barwionego w masie. Szkło to jest zabarwione podczas procesu wytapiania w hucie. Odpowiednie zabarwienie (np. niebieskie, brązowe, grafitowe, zielone) powoduje silne pochłanianie określonej części promieni. Dzięki zjawisku absorpcji, szkła barwione nagrzewają się, pochłaniając około 50% energii słonecznej, a następnie rozpraszają ją na zewnątrz. Szkła absorpcyjne cechują się niskim stopniem odbicia światła. W zależności od potrzeb, dobiera się odpowiednią barwę i grubość szkła, ponieważ działanie szkła absorpcyjnego zwiększa się wraz z grubością.

Szkło refleksyjne

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła z naniesioną powłoką refleksyjną (Reflex). Powłoka ta jest nanoszona na szkło podczas procesu produkcji i służy do odbijania zarówno światła widzialnego, jak i ciepła słonecznego. Zastosowanie powłok o różnych barwach, oprócz regulacji bilansu energetycznego, często służy poprawie estetyki budynku. Obie rodzaje szkła przeciwsłonecznego można dowolnie łączyć z innymi rodzajami szkła. Połączenie szkła przeciwsłonecznego z szkłami niskoemisyjnymi lub szkłami o właściwościach antywłamaniowych w jednym zestawie zespolonym pozwala spełnić oczekiwania wizualne użytkowników. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia tworzenie wielofunkcyjnych zestawów, skutecznie chroniących przed niepożądaną wymianą energii przez cały rok.

Szyba laminowana - wizualizacja

Szyba laminowana

Szyba laminowana składa się z dwóch warstw szkła, pomiędzy którymi znajduje się folia PVB (poliwinylbutyral) - materiał o wysokiej odporności na rozerwanie. W przypadku uszkodzenia szyby, szkło pozostaje przyklejone do folii, minimalizując ryzyko zranienia. Folia PVB zapewnia również ochronę, zwiększa izolację akustyczną oraz redukuje przenikanie promieniowania UV.

Masz pytanie? Mamy odpowiedź!

Skontaktuj się z nami

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Wysyłanie formularza

Wybierz opcję dostawy

Odbiór osobisty

Dekorplast - logo firmy

Dekorplast Sp. z o.o. -
Producent okien i drzwi PVC i ALU