Historia Firmy


Korzenie firmy Dekorplast sięgają roku 1972 kiedy to ojciec obecnego właściciela uruchomił firmę zwaną Zakład Ślusarski, produkującą wyroby z metalu. Były to ogrodzenia, bramy, schody a także okna i drzwi. Firma zajmowała się wtedy zarówno produkcją jak i montażem swoich wyrobów oraz szerokim zakresem prac budowlanych. Już wtedy Zakład Ślusarski prowadzony przez ojca i syna- Wielewickich zdobył pozycję mocnej firmy, cieszącej się dobrą opinią i uznaniem klientów przede wszystkim ze względu na wysoką jakość produktów i usług. Czas jednak mijał i zmieniały się warunki rynkowe oraz oczekiwania klientów. Zmieniały się też technologie. Przyszedł więc też czas na zmianę materiałów z metalu na tworzywo PVC. To sprawiło, że w roku 1992 Zakład Ślusarski zakończył swoją działalność a na jego miejsce powstała firma pod nazwą Dekorplast.

d3

r
Pierwsze lata działalności firmy Dekorplast, to szeroki zakres materiałów budowlanych z PVC do których należały okładziny ścienne i sufitowe, panele elewacyjne a także okna i drzwi, które z początku kupowaliśmy, odsprzedawaliśmy i montowaliśmy. Bardzo szybko naszą uwagę skupiliśmy na produktach belgijskiej firmy Deceuninck (obecnie Inoutic- grupa Deceuninck). Okazało się, że Deceuninck to nie tylko szeroka gama produktów, ale przede wszystkim najwyższa jakość – znaleźliśmy partnera na jakim nam zależało!

Bardzo szybko postanowiliśmy z handlu oknami i drzwiami przestawić się na własną produkcję. Mieliśmy już dość sporo sprawdzonych i wykwalifikowanych pracowników, mających duże doświadczenie w ocenie i montażu dobrych okien. Teraz należało przeszkolić ich w zakresie produkcji, kupić dobre maszyny i ruszać do przodu. Tu też nie pozwoliliśmy sobie na kompromisy. Maszyny zakupiliśmy u nie najtańszego, ale bardzo dobrego producenta i dostawcy maszyn w firmie Fimtec.

Od samego początku naszym celem było zaspokajanie potrzeb wymagających klientów, którym zależy przede wszystkim na towarach najlepszej jakości i usługach na najwyższym poziomie. Nigdy nie było naszą ambicją by sprzedawać tanie produkty. Dlatego regularnie doposażamy naszą linię produkcyjną w nowsze, bardziej zaawansowane technicznie maszyny i urządzenia. Te starsze, które się eksploatują wymieniamy na nowsze. Linia produkcyjna jest prawie w pełni zautomatyzowana, choć nie obędzie się bez ludzi - ludzi z doświadczeniem, umiejętnościami i dobrymi pomysłami. I tu jest nasz największy potencjał – ponad 20 lat doświadczenia i kadra która w większości pracuje u nas od samego początku. Razem z naszymi dostawcami firmą Inoutic-Deceuninck oraz firmą Winkhaus staramy się sukcesywnie wprowadzać do oferty coraz bardziej nowoczesne produkty.
Zmieniają się oczekiwania klientów- zmieniają się nasze okna i drzwi.
To jedyne co chcemy zmieniać! A reszta? Jakość, pracownicy, dostawcy maszyn i półproduktów? Niech pozostanie bez zmian!

l1